BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

nmhh

04.
27.
12:59

Nagy változás történt a mobilozásban

A mobilinternet-szolgáltatás igénybe vevőinek a száma 37 százalékkal nőtt, a felhasználók által bonyolított adatforgalom pedig több mint négyszeresére ugrott - derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) legfrisebb, három évet átfogó jelentéséből, amely egyebek mellett azt is megállapítja, hogy a vizsgált időszak végére a mobil adatforgalom fő kiszolgálóivá a 4G hálózatok váltak, az uniós roamingdíjfelárak 2017 közepi eltörlésének köszönhetően pedig a mobiltelefont egyre bátrabban használjuk külföldön.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
03.
21.
08:00

Nem az 5G, hanem az álhírek veszélyesek

Amióta léteznek mobiltelefonok, áltudományos oldalak ezrei terjesztik, hogy a készülékek sugárzása rákkeltő vagy éppen meddőséget okoz. Bár a tudományos kutatások és a hétköznapi tapasztalatok rendre cáfolják, hogy ezek az eszközök ilyen súlyos ártalmakat okozhatnak, mégis közhelyként jönnek elő a mobiltechnológiai fejlesztésekről szóló vitákban. Sok esetben a komolyan vehető hírportálok is feleslegesen keltenek félelmet az ellenőrizetlen hírek terjesztésével. Most épp a bevezetés előtt álló 5G technológia került a különböző összeesküvés-elméletek célkeresztjébe.

Szerző(k):
Szabó Dániel