BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
header

nmhh

08.
10.
06:00

Generációk lettek a rabjai: nagyon nehéz az újabb függőségtől megszabadulni

A fiatalabb generáció ébrenlétük szinte egészét a telefonjuk képernyője előtt tölti: a 16-35 évesek átlagosan napi négy óránál is többet használnak okostelefont. A legújabb magyar kutatás rámutat, hogy bár az eszközök „pihenőideje” az alvásra korlátozódik, a túlzott és gyakran tudattalan használat összefügg a mentális jóllét romlásával, az érzelmi terheltséggel és a digitális meneküléssel.

Szerző(k):
Koncsek Rita