Napok kérdése, és megszülethet a szerbek megállapodása a Mollal a NIS megvételéről
Révbe érhet a szerb olajvállalat felvásárlása. Ennek hallatán a pesti börzén is nagyot futott a hazai olajipari óriás. De akad még pár nyitott kérdés.
Napok kérdése, és megszülethet a szerbek megállapodása a Mollal a NIS megvételéről
Révbe érhet a szerb olajvállalat felvásárlása. Ennek hallatán a pesti börzén is nagyot futott a hazai olajipari óriás. De akad még pár nyitott kérdés.
Szankciók, leállás, mégis profitnövekedés – mi történik a NIS-nél?
A NIS továbbra is bizonytalanságban van az amerikai szankció miatt, amely június 16-án jár le.
Május 22. a végállomás: Kifuthat az időből a Mol szerbiai óriásüzlete
Négy hét maradt a szerbiai kőolajipar (NIS) tulajdonosváltásának lezárására, mielőtt az amerikai szankciók ellehetetlenítik a vállalat működését. A Mol és a szerb kormány tárgyalásai kritikus szakaszba értek, azonban a magyarországi kormányzati átmenet bizonytalanságot hozott a folyamatba. Belgrádban elkezdtek aggódni.
Megszólalt a Mol arról, mi lesz a NIS sorsa
A Mol egyértelművé tette, a NIS jövőjéről szóló tárgyalásokat a már aláírt keretmegállapodásnak megfelelően folytatják.
Hiába ketyeg az óra, vörös vonalak hátráltatják a Mol-NIS olajbizniszt
Nem könnyű a megállapodás - jelentette ki a szerb energiaügyi miniszter azután, hogy Hernádi Zsolt Mol-elnökkel tárgyalt a Szerbiai Kőolajipari Vállalat eladásáról. Az amerikai hatóságok júniusi határidőt szabtak a szerb cég számára az orosz tulajdonrészek értékesítésére.