Békés vármegyében és Budapesten is kimutatták a madárinfluenzát
Békés vármegyében és Budapesten is igazolta a madárinfluenza vírus jelenlétét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma – közölte a hivatal a honlapján.
Békés vármegyében és Budapesten is kimutatták a madárinfluenzát
Békés vármegyében és Budapesten is igazolta a madárinfluenza vírus jelenlétét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma – közölte a hivatal a honlapján.
Csalnak a tűzifával, sosem érkezik meg
Még a botot sem szállítják le, amivel a tüzelő nyomát üthetné a kedves vásárló.
Terjed a madárinfluenza Magyarországon
Novemberben magas patogenitású madárinfluenza vírus jelenlétét igazolta két Bács-Kiskun megyei tömőlúdtelepen a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. A vírus később átterjedt Csongrád-Csanád megyére, illetve egy eset még Békés megyében is előfordult. Karácsony előtt pedig már Hajdú-Bihar megyében a pulykaállományokban is kimutatták a betegséget - közölte az InfoRádióban a Nébih Országos Járványvédelmi Központjának vezetője csütörtökön.
Kamillateát hívott vissza a Penny
Filteres kamillateát hívott vissza a forgalomból a Penny-Market Kft., mert a termék több tételében túllépték a megengedett legmagasabb értéket egyes vegyületek (pirrolizidin alkaloidok és klórpirifosz peszticid) - tájékoztatta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az MTI-t.
A sertésállomány igen, de a disznóvágások száma nem csökken Magyarországon
Manapság már nem az EU-s rendeletek ismeretének hiánya, hanem az élelmiszer-biztonsági intézkedések betartása a legnagyobb kihívás a házi és a vágóhídi disznóvágások alkalmával. A felmérések szerint ugyan a sertésállomány nem nő Magyarországon, de a vágások száma évről-évre magasabb. Ennek egyik oka lehet, hogy egyre inkább nő a kereslet a minőségi hústermékek iránt.