BUX 139240.58 -0,04 %
OTP 45330 0,07 %
header

neak

02.
13.
10:12

Az állami mellett a magánegészségügyben is hónapos várólisták alakultak ki

Soha nem látott mértékben nő a műtéti beavatkozások száma a magánegészségügyi intézményekben – árulta el Rékassy Balázs egészségügyi szakközgazdász az Indexnek. Folyamatosan nő azok száma, akik az állami helyett a fizetős egészségügyhöz fordulnak, emiatt egyre nagyobb a terheltség és nő a várólisták hossza. Már hónapokat kell várni, míg egy endokrinológus szakorvos új beteget fogad, de a magán nőgyógyászati rendelésekre is nehezen lehet időpontot kapni.

Szerző(k):
Szabó Dániel
02.
04.
10:17

Életmentő terápiák sorát kellene engedélyezni Magyarországon, ami sok ezer életet menthetne meg

Miközben a rákos megbetegedések 5 évnél hosszabb túlélési aránya 15 év alatt 41 százalékkal nőtt világszerte, a legújabb terápiákhoz a betegek nem egyenlően férnek hozzá. A Rákellenes Világnap 2022-24. évi jelmondata: Méltányos ellátást mindenkinek – a szakadék felszámolható. A jelenleg is társadalombiztosítási befogadásra váró onkológiai terápiák mielőbbi engedélyeztetésével itthon is könnyen javítható lenne a legújabb onkológiai terápiákhoz való hozzáférés, számos újabb gyógyszeres kezelés válhatna elérhetővé sok ezer magyar beteg számára.

Szerző(k):
Szepesi Anita
01.
07.
12:51

Több ezer beteg élete javulhat egy év végi rendelet nyomán

Több ezer magyar betegnek javulhatnak az életkilátásai, kétéves kihagyást követően ugyanis újra döntés született új terápiák társadalombiztosítási támogatásba való befogadásról. Egy december végi rendelet értelmében 31 új gyógyszer, illetve indikáció válik hozzáférhetővé rendszeres támogatás keretében - közölte az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM).

Szerző(k):
Szepesi Anita
09.
03.
08:05

Szeptembertől újabb változás történt a magyar kórházakban

Harminc százalékos plusz finanszírozást kapnak a kórházak a járvány alatt megnyúlt kórházi várólisták rövidítésére. Ezenkívül szeptember elsejétől visszaállítják a teljesítményfinaszírozást, így ismét érdekeltté válnak az intézmények abban, hogy minél több beteget fogadjanak – idézi Kiss Zsolt, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) főigazgatójának az IME XV. országos egészség-gazdaságtani konferenciáján elhangzott előadását a Népszava.

Szerző(k):
Szepesi Anita