BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
header

neak

03.
23.
15:47

Jöhet az áremelés a gyógyászati segédeszközöknél, megjelent a rendelet

Egyszerűsített áremelési kérelmeket nyújthatnak adott termékcsoportban tartozó gyógyászati segédeszközök (gyse) forgalmazói egy tegnap megjelent kormányrendelet szerint. A gyse piacon érintett cégeket képviselő érdekvédelmi szervezetek hónapok óta intézkedéseket sürgettek arra hivatkozva, hogy a költségnövekedés a támogatott segédeszközök eltűnéséhez vezethet. A mostani rendelet az ágazat számára februárban beígért 3 milliárdos gyorssegély elosztását teszi lehetővé, hatályba lépésével a betegeknek nem kell többet fizetni az eszközökért.

Szerző(k):
Szepesi Anita
03.
10.
10:55

Létfontosságú segédeszközei nélkül maradhat 800 ezer magyar beteg

Sürgős kormányzati beavatkozásra van szüksége a támogatott gyógyászati segédeszközök használatára jogosult 800 ezer magyar betegnek. A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által jelenleg finanszírozott segédeszköz támogatás rendszer fenntarthatatlan 400 forint közeli euró és 260 ezer forint garantált bérminimum mellett – hívja fel a figyelmet a legnagyobb hazai gyógyászati segédeszköz (gyse) szakmai szervezet, a Forgalmazók az Egészségért Szövetség (FESZ)

Szerző(k):
Szepesi Anita
03.
08.
16:07

Hiba a rendszerben: a 13. havit sok ezer nyugdíjas nem kaphatta meg

Az öregségi nyugdíj folyósítását a közszférában szüneteltetni kell, ha a nyugdíjas dolgozó közalkalmazottként dolgozik. Ezt a korlátozást a jogalkotó kiterjesztette a nyugdíjasként egészségügyi szolgálati jogviszonyban álló orvosokra, nővérekre is. Persze az ő munkájuk nélkül az egészségügyi ellátórendszer összeomlana, ezért fából vaskarikaként létrehozták részükre a nyugdíjpótló jövedelemkiegészítés egészségügyi árnyék-nyugdíjrendszerét. A szabályozás azonban hiányos, mert nem terjed ki a nyugdíjprémiumra és a 13. havi nyugdíjra, amit az érintettek jogosan kifogásolnak - írja Farkas András nyugdíjszakértő.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
02.
17.
06:00

Szakértők: növelni kell a "torta" nagyságát az egészségügyben

Komplett egészségügyi stratégiával készül a szakértők az új kormányzati ciklusra. A Konszenzus az Egészségért Kör Szakértői (KEKSz) online konferencián ismertették a stratégiaalkotás kiindulópontját és dilemmáit. Fő állításuk, hogy az ágazatra szánt állami forrásokat növelni, a lakosság zsebből fizetett kiadásainak arányait pedig csökkenteni kell. A GDP arányos költés érje el legalább a V4-ek átlagát, cél a szektorsemleges szolgáltatásvásárlás, a minőségi és a teljesítménymutatók bevezetése is.

Szerző(k):
Szepesi Anita