Kubában nálunk jobban ráéreztek, hogyan kell ösztönözni a napelemek terjedését
Az elmaradottnak tartott, gyakran lesajnált, Fidel Castro utáni karibi szigetországban jobban értik a napelemes rendszerek építésének miértjét, mint nálunk.
Kubában nálunk jobban ráéreztek, hogyan kell ösztönözni a napelemek terjedését
Az elmaradottnak tartott, gyakran lesajnált, Fidel Castro utáni karibi szigetországban jobban értik a napelemes rendszerek építésének miértjét, mint nálunk.
Öt szám, ami megmutatja a helyünket a világban
Jól hangzik, hogy bár sem a beruházók, sem a kormányzat nem feszült bele, Magyarország a megújuló energiák térnyeréséért zajló globális versenyben jól teljesít. Azt, hogy a karbonsemlegesség felé vezető úton "kiemelten jó eredményeket ér el Magyarország", azért érdemes a helyén kezelni.
Moszkvának olyan jó lesz, hogy az már kétségbeejtő
Készült egy tanulmány, amely új módszertan alkalmazásával, 12 klimatikus zónára osztva a világot arra talált válaszokat, hogy hol-milyen fotovoltaikus (PV) teljesítmények várhatók a 21. század végére.
A napenergiában bővít a Mol
A Mol napelemparkot állított üzembe Százhalombattán az olajfinomító területén, Tiszaújvárosban és Füzesgyarmaton, a három létesítmény együttes teljesítménye 18,4 megawatt - írja az MTI
Össze-vissza ígérgetik, mennyi napelemünk lesz
A New York-i klímacsúcsra főpróbázó köztársasági elnök majdnem kétszer annyi napelemet vízionált 2030 Magyarországára, mint amennyi a hálózatirányító szerint a rendszerbe befér. A kormány, az MVM és más érintettek viszont megint másképp tudják - és másként is számolnak. Érdemes a több ezer megawattos számok között rendet rakni.