Más rekord is volt hétvégén, nemcsak a szél fújt
Hatszáz megawatt feletti az új napelemes termelési rekord a magyar villamos energia rendszerben - szombaton és vasárnap is megugrották ezt a szintet a termelők. Érdemes aláhúzni: február van.
Más rekord is volt hétvégén, nemcsak a szél fújt
Hatszáz megawatt feletti az új napelemes termelési rekord a magyar villamos energia rendszerben - szombaton és vasárnap is megugrották ezt a szintet a termelők. Érdemes aláhúzni: február van.
Már a lengyelekre is jobban süt a nap
Óriási hajrával, de már a lengyelek is lehagytak bennünket - nagyjából ez a mögöttes üzenete számunkra annak a Twitter-bejegyzésnek, amit a lengyel hálózatüzemeltető, a Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) írt ki az oldalára.
Áramtermelés: különleges nap volt vasárnap
A teljes hazai áramtermelés több mint 20 százalékát is elérte vasárnap egy rövid időre a nap- és szélerőművek termelése a többórás napsütés és erős szél idején. E két technológia együttes súlya éves átlagban jóval kisebb, 2018-ban együttvéve a három százalékot sem érte el - idézi a Világgazdaság cikkét az MTI.
Egymillió új napelemes háztetőt ígér a bécsi szuperminisztérium
Az új osztrák kormányban létre kell hozni egy éghajlat- és a környezetvédelmi, illetve energia-, és az infrastruktúrális csúcsminisztériumot, amit a Zöldek irányítanak, mert csak így lehet 2040-re klímasemleges az ország.
Pár év, és Dali se ismerne rá Andalúziára
Így kell nagyot álmodni - mondhatják Spanyolországban, ahol számunkra lassan követhetetlen tempóra vált a napelem- és szélerőmű telepítési-építési verseny. Most Andalúzia felemelése is sorra került.