BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
header

napenergia

12.
15.
12:46

A napenergiáért egyre több pénzt fizet az állam

A kötelező átvételi rendszerbe (KÁT) értékesítő beépített kapacitás 2019-ben 43 százalékkal 1077 megawattról (MW) 1536 megawattra nőtt, ami annak köszönhető, hogy tavaly nagyszámú, korábban KÁT támogatási jogosultságot szerzett naperőmű kezdte meg termelését - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) kedden az MTI-vel. Az átvételi ár is emelkedett

Szerző(k):
Szabó Dániel
12.
14.
07:08

Az árampiacra kell terelni a naperőműveket

Míg korábban előre megtervezhettek akár egy napot is, ma legfeljebb egy órát látnak előre a magyar villamosenergia-ipari rendszeriránytói - sőt: hamarosan az időkapu 15 percre szűkül. Mindennek leginkább a napelemes erőművek az okai, és az egy nagy egységgé olvadó európai áramhálózat. Ellátásról, beruházás-serkentőkről és tarifáról kérdeztük Biczók Andrást, a Mavir Zrt. vezérigazgatóját.

Szerző(k):
Szabó István M.
12.
01.
17:35

Új napelemes programot lengettek be 2021-től a lakosság számára

Jelentős befektetési hullám indulhat a napenergia területén Magyarországon a következő években, a napenergia a legjobb megújuló energiaforrás az országban - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára kedden Budapesten, a harmadik Budapest Energy Summit online tartott nemzetközi konferencián.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss