BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

napenergia

07.
29.
15:42

Annyi támogatást adtak a klímagyilkos szektornak, amiből az egész világot napelemhez lehetetne juttatni

Jelentést készített a Bloomberg a világ 20 legerősebb gazdaságáról a tekintetben, hogy az országok mennyiben tartották magukat a 2009-ben megfogadott karbonmentesítő és éghajlatváltozást kezelő lépésekhez. A mérleg szánalmas: a kormányok továbbra is támogatásokkal tömik a fosszilis ipart, a környezetszennyező energiaforrások fenntartására több mint 3 billió dollárt költöttek el. A helyzet csak azért nem elkeserítő, mert a változás - ha lassan is - de elindult.

Szerző(k):
Szabó István M.
07.
18.
10:05

Nagy a csodálkozás: piacra tolják a napelemes tetőcsarnokokat Németországban

A jellemzően ipari csarnokok tetejére telepített, több száz, de még inkább: néhány ezer panelből összeállított napelemes rendszereknek eddig komoly hiányosságuk volt, hogy a több megawattos napelemrétekhez képest a termésüket dotálni kellett, mert amúgy nehézkesen lett volna piacosítható. Nos, Németország első ipari tetőtéri napelem-aukciója jól zárt: túljelentkezés is volt, az ár a vártnál jóval alacsonyabb lett.

Szerző(k):
Szabó István M.