Már a nem süt a nap, nem fúj a szél esetére is készülhetnek a németek
Egy komplex modellezés eredménye azt mutatja, hogy ha az energiafelhasználás hatékonyságát és a fogyasztás menedzselését nem tökéletesítik, akkor 2050-ig Németországnak 10 gigawattnyi olyan erőművi áramtermelő potenciálra van szüksége, amit évente legfeljebb csak néhány napra vennének igénybe. Ha fejlesztenek, akkor elég lesz 5 GW is.




