Napenergiára vált kilenc magyar mentőállomás
Napelemes rendszereket létesítenek az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kilenc mentőállomásán, a fejlesztés során több mint 1300 napelemet helyeznek el - közölte a szolgálat csütörtökön az MTI-vel.
Napenergiára vált kilenc magyar mentőállomás
Napelemes rendszereket létesítenek az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kilenc mentőállomásán, a fejlesztés során több mint 1300 napelemet helyeznek el - közölte a szolgálat csütörtökön az MTI-vel.
Napelemet szerelne fel? Könnyítésről döntöttek
Földügyi rendeletek módosításai között jelent meg az a szabály, hogy a saját ingatlanon megvalósított villamos mű engedélyezésekor az iratok másolatban is benyújthatók.
Már van napelem szolgáltatása is a Nemzeti Közműveknek
A Nemzeti Közművek elindította lakossági napelemes szolgáltatását, amely az egész ország területén elérhető, az ügyfelek a napelemes rendszer telepítésével áramfelhasználásuk jelentős részét közvetlenül megújuló energiaforrásból fedezhetik - közölte az NKM Nemzeti Közművek Zrt. hétfőn az MTI-vel.
Már az állam is Mészárostól vásárol
A volt felcsúti polgármester naperőműve hamarosan állami tulajdonba kerülhet.
A kormány váratlanul megszüntette a megújuló energia kötelező átvételét
Módosították a megújuló energiaforrásból termelt villamos energia kötelező átvételéről szóló rendeletét, mindössze 5 napot hagyva arra, hogy a kisméretű erőművek (500 kW alatt) építését tervező cégek beadják kérelmüket. A MANAP Iparági Egyesület a szűk határidő mellett ijesztőnek véli azt is, hogy ez a jövőre nézve sem fog változni.