Elképesztő, de igaz: szinte ingyen kap áramot egy nagyváros
Magyar viszonyok közt is elképesztően alacsony áron vásárolhat áramot 25 éven át Los Angeles az épülő napelemes erőműveknek és energiatároló telepeknek köszönhetően.
Elképesztő, de igaz: szinte ingyen kap áramot egy nagyváros
Magyar viszonyok közt is elképesztően alacsony áron vásárolhat áramot 25 éven át Los Angeles az épülő napelemes erőműveknek és energiatároló telepeknek köszönhetően.
Változás a magyar napenergia-piacon - ez is Kínának hoz hasznot?
Kaposvár mellett 200 hektárnyi területre építenek a kínaiak napelemfarmot, de nekik ez már csuklóból megy, ennél jóval nagyobbat is gond nélkül átadtak már.
"Nincs más alternatíva: a szénerőművet be kell zárni, az erdőt pedig érintetlenül kell hagyni"
Miért fognak az atomerőművekhez hasonló utat bejárni a szénerőművek? Miért hívták meg a német környezetvédőket a szénbizottságba? Lehet-e még Merkel a felforgató? Miért kell újraindítani a német energiafordulatot - Martin Kaisert, a Greenpeace németországi vezetőjét kérdeztük.
Ez aztán az ingyenpénz: költséget sem kell igazolni
Hétfőtől adhatják be a mikro-, kis- és középvállalkozások a támogatási kérelmeiket kis kapacitású napelemes rendszerek telepítésének támogatására - tudatta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-vel.
Négymilliárdos napelempark épült Szabolcsban
Négymilliárd forintból épült meg két napelempark a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tuzsér és Mándok települések határában a Cashline Befektetési Holding Zrt. beruházásában. A 10,2 megawatt összteljesítményű parkokat pénteken adták át Mándokon - írja az MTI.