BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

műtrágya

02.
23.
23:59

A délszláv államokba is szállít a Transcenter

A korábbi évhez képest tavaly 35 százalékkal több, összesen 114 ezer tonna műtrágyát gyártott és értékesített a peremartoni székhelyű Transcenter Műtrágyagyár Kft. - tájékoztatta lapunkat Berkecz József ügyvezető igazgató. A társaság az elmúlt évet 4,8 milliárd forint nettó árbevétel mellett 100 millió fölötti adózás előtti eredménnyel zárta. 2000-ben 20 ezer tonna műtrágyát értékesített Jugoszláviában és Bosznia-Hercegovinában, 10 ezret pedig Ausztriában. A hazai piacon összesen 84 ezer tonna műtrágyát adtak el, ebből 14 ezer tonna a központi műtrágya-vásárlási támogatás segítségével talált vevőre. A 170 dolgozót foglalkoztató cég tavaly 10 százalékos létszámleépítést is végrehajtott. Idén elsősorban a rakodógéppark és a csomagolástechnika korszerűsítésére költenek, de egy új kiszolgálócsarnok is épül Peremartonban. A társaság idén már Szlovéniába és Horvátországba is szállít műtrágyát. Az utóbbi piacon a napokban aláírt horvát-magyar kölcsönös vámmegállapodás javítja a cég értékesítési lehetőségeit. Az ügyvezetőtől azt is megtudtuk, hogy a Transcenter az idén - a tavalyi 43 százalékos nagyfogyasztói gázáremelés hatására - átlagosan 10 százalékkal emeli árait. K. Zs.

Szerző(k):
Körtési Zsolt