BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

munkaerőpiac

04.
07.
14:15

Palkovics-csomag: több százezer embert hagynak az út szélén?

Rövidített munkavégzésre kényszerült cégeknél az állam 3 hónapra, 70 százalékban átvállalja munkavállalók kieső bérét, de ennek feltételei lehetnek Palkovics László innovációs és technológiai miniszter keddi bejelentése szerint. Úgy fest nem változtatnak a fejlett világ legszűkmarkúbb munkanélküli-segélyezési rendszerén sem. A bejelentéssel kapcsolatban szakszervezeti, ellenzéki és tanácsadói reakciókat gyűjtöttünk egybe.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
04.
07.
11:24

Itt a bejelentés: átvállalja a kormány a dolgozók kieső bérét, de feltételeket szab

Rövidített munkavégzésre kényszerült cégeknél az állam 3 hónapra, 70 százalékban átvállalja munkavállalók kieső bérét. Szeretnénk, ha ez alatt az idő alatt a munkavállalók nem otthon lennének, hanem a cég számára hasznos tevékenységet folytatnának, hozzáadott értéket állítanának elő, a munkahely elvesztése nélkül - jelentette be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
04.
03.
10:00

Korengedményes nyugdíj a veszélyeztetett csoportnak - parlament előtt a javaslat

A mostani válságos időszakban fog majd kiderülni igazából, miután maga a Fidesz is több százezres munkanélküliséggel számol, hogy mennyire elhibázott döntést hozott a kormány, amikor eltörölte a rugalmas nyugdíjba vonulás lehetőségét - olvasható az MSZP közleményében. A párt felkarolta a Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ) javaslatát, mely szerint azonnali hatállyal be kellene vezetni a korengedményes nyugdíj intézményét.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss