BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

munkaerőpiac

11.
30.
07:08

"Túlélési stratégiára" rendezkedhettek be a szociális intézmények

Hatalmas a munkaerőhiány az ország szociális intézményeiben. A probléma különösen súlyosan érintheti a hátrányosabb helyzetű térségeket. A szegényebb járásokban az anyagi nehézségek miatt előfordul, hogy a fenntartó nem engedi új alkalmazottak felvételét a szabad pozíciókra, hiába lenne kötelező és szükséges a helyek feltöltése. A beígért jelentős béremelés is egybemosódik a minimálbér növelésével. Nem látszik, hogyan csillapodhatna az ágazat leterheltsége.

Szerző(k):
Kónya Ádám
11.
29.
12:37

Úgy fest, az alkalmazottak megelégelték gátlástalan kizsákmányolásukat

Globálisan és itthon is egyre többen fontolgatják új munkahely keresését. Igaz, míg a nemzetközi adatok arra utalnak, hogy e mögött sok esetben a pandémia hatására átértékelt professzionális és személyes célok és a felülvizsgált munkaerőpiaci pozíció állhat, addig nálunk továbbra is – globális összehasonlításban is kiugróan magas léptékben – a bérezés és a juttatások vezetnek a karrierdöntések során.

Szerző(k):
Molnár Csaba
11.
13.
13:01

Beindult a lázadás a munkahelyeken, sorra mondanak fel a dolgozók

Világszerte - így Magyarországon is - erős fluktuáció és felmondási hullám indult a munkahelyeken. A jelenség az Egyesült Államokban a leglátványosabb: soha nem mondtak még fel annyian a munkahelyükön, mint 2021 szeptemberében az amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal (Bureau of Labor Statistics, BLS) adatai szerint. A járvány miatt megváltozott élet- és munkakörülmények felbátorították a dolgozókat.

Szerző(k):
Szabó Dániel