A Porschét és a KIA-t szereti a magyar
Az első félévben 24,7 százalékkal több új személyautót vásároltak Magyarországon, mint 2002 első felében - derül ki a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) összesített adataiból.
A Porschét és a KIA-t szereti a magyar
Az első félévben 24,7 százalékkal több új személyautót vásároltak Magyarországon, mint 2002 első felében - derül ki a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) összesített adataiból.
Kelendőek az új személyautók és motorok
Az első félévben 24,7 százalékkal több új személyautót vásároltak Magyarországon, mint 2002 első felében - derül ki a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) összesített adataiból. A három tucat autómárka első hat hónapos értékesítésének növekedési üteme lényegében megegyezik azzal, amit lapunk egy héttel ezelőtt 12 márkaimportőr gyorsjelentése alapján közzétett (NAPI Gazdaság, 2003. július 7., 1-4. oldal). Az MGE adataiból kiderül, hogy néhány márkaimportőr forgalma igencsak megugrott. A legkirívóbb változást a Kia Motors Hungary Kft. számai mutatják, hiszen a társaság a 2002. első félévi 49 új Kia után idén hat hónap alatt 469-et adott el. Kiugró volt a Porschék értékesítése, 2003 első felében a tavalyinál háromszor több, összesen 31 luxussportautó kelt el. A sportos dizájnra váltott Mazda is beleerősített: a tavalyi 411 helyett idén június végéig 1001 új autót adott el. Népszerűek voltak az új motorkerékpárok is, amelyekből a tavalyinál 27 százalékkal többet, összesen 4952-t vettek meg. Kevésbé voltak kelendőek a kishaszonjárművek, amelyekből csaknem 14 százalékkal kevesebb, összesen 11 048 fogyott, a 3,5 tonna feletti súlyú nagy haszonjárművekből 21-gyel adtak el többet (2663-at), mint 2002 első félévében.
Felpörög a Honda motorja
A harmadik legnagyobb japán autógyártó Honda szerint az ideinél jövőre 6 százalékkal több, azaz 2,81 millió gépjárművet ad el. A csoport korábbi 5 százalékos forgalombővülési előrejelzését módosította felfelé.