Remegő kézzel teszik meg tétjeiket a profik
A befektetők többsége úgy gondolja, a részvények drágák, az amerikai részvények még drágábbak és a Nasdaq technológiai cégei még ennél is túlértékeltebbek. Ennek ellenére veszik a részvényeket.
Remegő kézzel teszik meg tétjeiket a profik
A befektetők többsége úgy gondolja, a részvények drágák, az amerikai részvények még drágábbak és a Nasdaq technológiai cégei még ennél is túlértékeltebbek. Ennek ellenére veszik a részvényeket.
Miért aggódnak Matolcsyék?
Az MNB monetáris tanácsa (MT) a május 23-i kamatmeghatározó ülésen egyhangúlag döntött a kamatok tartása mellett - derül ki a rövidített jegyzőkönyvből.
Ezekről a veszélyekről feledkezett meg mindenki
Nouriel Roubini szerint a befektetők túlságosan is optimistává váltak, pedig most is megvan a komoly veszélye annak, hogy olyan lassulás következik, ami az elmúlt években már komoly korrekciókat okozott a részvénypiacokon. Trump, Kína, Európa és a geopolitikai fejlemények szerepelnek a komoly kockázatok listáján.
Jó hír jött a magyar gazdaságról Londonból
Londoni pénzügyi elemzők jelentősen javították a közép- és kelet-európai EU-gazdaságok, köztük a magyar gazdaság idei és jövő évi növekedésére szóló előrejelzéseiket a korábban vártnál nagyobb lendület és a kedvező külső környezet miatt - írja az MTI.
Matolcsyék tövig nyomják a pedált
Kedvező benyomásokat szereztek régiós körútjukon a Bank of America Merrill Lynch elemzői, Magyarország, Lengyelország és Csehország gazdasága egyaránt gyorsan növekedhet az idén. A régiós devizák kilátásai pozitívak, a forinton nagy lesz a felértékelődési nyomás, bár az MNB ezt lazításokkal próbálja ellensúlyozni, kérdés, mennyi tartaléka van még erre.