A magyar földgázfelhasználás harmada kiváltható lehetne
Ha minden olyan keletkező anyagot biogáztermelésre használna Magyarország, ami erre alkalmas, akár a földgázfelhasználás harmada is kiváltható lenne.
A magyar földgázfelhasználás harmada kiváltható lehetne
Ha minden olyan keletkező anyagot biogáztermelésre használna Magyarország, ami erre alkalmas, akár a földgázfelhasználás harmada is kiváltható lenne.
Új világ jön: végez a MOHU az utcára öntött szeméttel
A Molhoz tartozó társaság, amely a palackok automatás visszaváltásért felel, hadat üzent a fővárosban 50 éve megszokott lomtalanítási rendszernek. A MOHU szerint ideje „európai” alapokra helyezni az évenként egyszeri lakossági szemétlerakást a fővárosban: a társaság lapunknak megerősítette: terveik szerint hamarosan helyi hulladékgyűjtő pontokat nyitnak.
Magunk lomtalaníthatunk, ha ezt tényleg meglépi a MOHU
Nem jönnének már házhoz a lomokért, hanem a fővárosban egy-egy kijelölt helyen gyűjtenék be a feleslegessé vált dolgokat. Úgy tudni, ezt fontolgatja a MOL hulladékgazdálkodási vállalata.
Visszatérhet a kézi átvétel a palackvisszaváltásnál
Ismét változás állhat be a palackok visszaváltásánál. Sok a panasz arra, hogy az automaták leállnak, mert az megtelik vagy technikai hiba lép fel, ekkor jönnének a kézi erők, azaz a visszaváltás a régi szisztéma szerint működne, valaki személyesen venné vissza a palackokat.
Eddig két Eiffel-torony súlyát, 22 ezer tonnát dobtunk a REpont automatákba
Elképesztő mennyiségű hulladékot vittünk vissza már a MOHU automatáiba. Az Economx számításai szerint ez például megfelel 55 darab Boeing 747-esnek.