Brüsszel továbbra is befogja a mobilszolgáltatók száját
Még tíz évvel meghosszabbította az EU az uniós roamingdíjakra vonatkozó szabályokat - adta hírül az MTI a brüsszeli tudósítójára hivatkozva.
Brüsszel továbbra is befogja a mobilszolgáltatók száját
Még tíz évvel meghosszabbította az EU az uniós roamingdíjakra vonatkozó szabályokat - adta hírül az MTI a brüsszeli tudósítójára hivatkozva.
NMHH: több mint négyezren váltak meg a 3G-s telefonoktól
Már több mint négyezren megszabadultak a 3G-s telefonjuktól a készülékcsere-támogatási program keretén belül.
Leszámol az Európai Unió a mobilgyártók piszkos trükkjével
Míg a kilencvenes években és a kétezres évek elején is természetes volt, hogy a mobilok akkumulátorait cserélgethetjük, manapság a gyártók ezt nem teszik lehetővé. Ez változhat meg 2024-től egy európai uniós jogszabálytervezetnek köszönhetően, amely sok munkát adhat a készülékek gyártóinak.
Meghosszabbítják a többletköltségek nélküli roaming időtartamát
Az EU további tíz évvel meghosszabbítja a belföldi díjas barangolás rendszerét: ehhez járult hozzá a Parlament csütörtökön. A roamingdíjakat eltörlő rendelet hatálya 2022. június 30-án járt volna le.
Kiszerettek a mobilból a szerbek
Szerbiában eljutottak oda az emberek, hogy már kevesebb mobiltelefont használnak, mint korábban. Ezzel párhuzamosan tovább zsugorodik a vezetékes előfizetések száma is, de persze nem telefonálnak kevesebbet.