Ezért vette meg az állam a Rábát
Elsősorban a gépipari tevékenység volt az, amely stratégiai szempontból indokolttá tette az állam részéről a Rába megvásárlását - mondta Polacsek Csaba, a cég felügyelő bizottságának új elnöke a Napi Gazdaságnak.
Ezért vette meg az állam a Rábát
Elsősorban a gépipari tevékenység volt az, amely stratégiai szempontból indokolttá tette az állam részéről a Rába megvásárlását - mondta Polacsek Csaba, a cég felügyelő bizottságának új elnöke a Napi Gazdaságnak.
Marad a tőzsdén a Rába (frissített)
Megkezdődött a Rába Nyrt. rendkívüli közgyűlése, ahol az MNV vételi ajánlatát követő tisztújítás a legfontosabb napirendi pont.
Francia cégtől vesznek gázt az állami vállalatok
Az MNV vagyonkezelésében lévő társaságok a következő egy évben nettó 2,69 milliárd forintért vásárolhatnak földgázt három energiakereskedőtől. Az új szerződések közel félmilliárdos megtakarítást hoznak.
A Malév utáni életre készül a karbantartó cég
A repülőgép-karbantartó Aeroplex Kft. arra vár, hogy a tulajdonviszonyok rendeződésével ismét megnyílik-e a piac.
A Közgépből is van bevétele a győr-gönyűi kikötőnek
A Győr-Gönyű kikötővel kapcsolatban a magyar állam gőzerővel dolgozik azon, hogy ne kelljen az uniós támogatást visszafizetni. Az MNV Zrt. egy kft.-t hoz létre, amely átveheti a működtetői feladatokat, majd abba később az érintett települések és a MÁV is beszállhatnak.