Visszakerült az államhoz a Mahart PassNave többsége
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. megvásárolta a személyhajókat és kikötőket üzemeltető Mahart PassNave Kft. 51 százalékát − jelentette be tegnap Németh Lászlóné, a fejlesztési tárca vezetője. Az együttműködést a cég többségi tulajdonosa, a magántulajdonban lévő Masped Zrt. még tavaly ősszel kezdeményezte. A vételár 750 millió forint, amit több részletben fizet ki az állam: az első rész jövőre lesz esedékes, a fizetési részleteket fedezi a nyereség − mondta Márton Péter, az MNV vezérigazgatója. (A Mahart PassNave korábban állami tulajdonban volt, aztán megvásárolta a Masped, amelytől most visszaszerezte az állam a kft. többségét.)
Szerző(k):
Diószegi József