BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

mnv

10.
17.
00:00

Visszakerült az államhoz a Mahart PassNave többsége

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. megvásárolta a személyhajókat és kikötőket üzemeltető Mahart PassNave Kft. 51 százalékát − jelentette be tegnap Németh Lászlóné, a fejlesztési tárca vezetője. Az együttműködést a cég többségi tulajdonosa, a magántulajdonban lévő Masped Zrt. még tavaly ősszel kezdeményezte. A vételár 750 millió forint, amit több részletben fizet ki az állam: az első rész jövőre lesz esedékes, a fizetési részleteket fedezi a nyereség − mondta Márton Péter, az MNV vezérigazgatója. (A Mahart PassNave korábban állami tulajdonban volt, aztán megvásárolta a Masped, amelytől most visszaszerezte az állam a kft. többségét.)

Szerző(k):
Diószegi József
10.
07.
13:43

Ezért van veszélyben a jövő évi hiány

Viszi a pénzt az egyre duzzadó állami vagyon, ezt ellentételezni egyetlen nagy ügyletből szeretné helyrebillenteni a kormány: a digitális átallással felszabaduló frekvenciák használati jogáért 120 milliárdot remélnek 2014-ben. Ha viszont megcsúszik az értékesítés, évközi kiigazítás kellhet az edp-veszély elhárításához. Az MNV működésére és ügyvédi díjakra potom 10 milliárd megy el.

Szerző(k):
Economx
Papp Zsolt ,