BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

miniszter

12.
01.
06:15

Visszaszólt Bige László az agrárminiszternek, a pétisó ára tíz évig csökkent, nem nőtt

Bige László, a műtrágyagyártó Nitrogénművek tulajdonosa levélben reagált Nagy István agrárminiszter kijelentésére, amely szerint "a milliárdos ellehetetleníti a magyar mezőgazdaságot, mert mesterségesen tartotta magasan a műtrágya árát". Bige példákat sorolva azt írja, az elmúlt tíz évben a pétisó átlagára csökkent, nem nőtt, és az európai átlagnál olcsóbban adják; a legnagyobb költségelem, a földgáz ára pedig a világpiaci áraktól függ. Az elmúlt hetekben a GVH óriási bírsága után miniszterek, államtitkárok, gazdaszervezetet és agrárkamarát vezető fideszes képviselők indítottak támadást a médiában Bige ellen - előrevetítve ezzel a kormányzati beavatkozást a Nitrogénművek működésében.

Szerző(k):
Domokos Erika