Németország a tervezettnél előbb leválhat az orosz gázról
Németország a vártnál korábban, 2024 helyett már 2022-2023 telén függetlenné válhat az orosz földgáztól Robert Habeck alkancellár, gazdasági miniszter szerint. Ehhez fel kell tölteni a gáztárózókat, beüzemelni legalább két LNG-terminált és egy kicsit takarékoskodnia kell a német lakossági és ipari fogyasztóknak.




