BUX 139092.21 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
header

mesterséges_intelligencia

02.
19.
06:00

Áder János: Ha egy gyár veszélyes a dolgozókra, be kell zárni, mindegy honnan jött vagy mekkora

„Az orosz olaj és gáz kérdése, az más. Az színtiszta hatalmi játszma, ami alapvetően befolyásolja az Európai Unió mozgásterét. Felrúgtuk azt a hosszú évtizedekig működő win-win modellt, hogy olcsó orosz energiáért cserébe nyugati technológiát adunk. A kérdés most az: honnan pótoljuk a hiányt, és milyen áron? (...) Máig nem tudjuk, ki robbantotta fel az Északi Áramlatot, de hogy amögött kőkemény üzleti érdekek húzódtak, azt erősen gyaníthatjuk” – többek között erről is beszélt az Economxnak Áder János volt köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke.

Szerző(k):
Sarkadi-Illyés Csaba
02.
17.
14:16

Az emberiség időt kapott a kihalás előtt? Botrányba fulladt az AI-kísérlet

A Moltbook közösségi médiaoldalon milliónyi AI-ügynök posztol és cseveg, miközben az emberek csak nézhetnek, mint a moziban. Azonban most kiderült, hogy az emberi beavatkozás sem kizárt, sőt, mi hergeljük az ügynököket, hogy az emberiség kiirtására szövetkezzenek. A fejlesztő azóta állítása szerint megoldotta a problémát, de most az X hadat üzent nekik. Azonban a játszma folytatódik.

Szerző(k):
Farkas Tibor