Életbe lép a vörös kód
A hőség miatt kedd reggeltől szerda estig ismét kiadta a vörös kód figyelmeztetést az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) - írja az MTI.
Életbe lép a vörös kód
A hőség miatt kedd reggeltől szerda estig ismét kiadta a vörös kód figyelmeztetést az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) - írja az MTI.
Van elég víz, a hálózat állapota miatt kell visszafognia magát a lakosságnak
Az elmúlt napokban a kánikula miatt az ivóvíztermelés 15-50 százalékkal emelkedett a napi átlagigényhez képest - közölte a Magyar Víziközmű Szövetség az MTI-vel a szolgáltatóktól kapott adatok alapján.
Gyári munka hőség idején: sok a panasz a cégekre
Büdös, ihatatlan víz védőitalként, több, mint 45 Celsius fokos hőség, elérhetetlen messzeségben lévő ivókút, kártyaleolvasóval figyelt pihenőidő – ilyen és ehhez hasonló helyzetekkel találkoznak a gyárakban dolgozó munkások a kánikula idején is a Népszava beszámolója szerint.
Rendkívüli módon felmelegedett a Balaton
Az Afrika felől érkező forró levegő hatására 28,9 Celsius-fokosra melegedett csütörtökre a Balaton vize - tájékoztatta a siófoki obszervatórium vezetője az MTI-t.
Pedofiltörvény: az Amerikai Nagykövetség is aggodalmát fejezte ki
Az Amerikai Nagykövetség mély aggodalmát fejezi ki a parlament által elfogadott törvény LMBTQI+ ellenes részei miatt - olvasható a nagykövetség kedd esti, magyar és angol nyelvű Facebook-közleményében, amelyet az Euronews idéz.