BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

matolcsy_györgy

06.
14.
17:15

Fellázadtak Orbán miniszterei - további megszorítások jönnek?

„Fellázadtak a miniszterek”, ezért kényszerült rá a kormány a minisztériumi kiadások növelésére és ezért emeli a tranzakciós adóbevételeket a kormány – vélekedett a Napi Gazdaságnak nyilatkozó költségvetési szakértő, Romhányi Balázs. Oszkó Péter volt pénzügyminiszter szerint a korai büdzsé elfogadásának egyetlen eredménye az lesz, hogy többször kell módosítani.

Szerző(k):
Papp Zsolt
05.
30.
15:31

Paksi bővítés: Orbán és Matolcsy is a bizottságban

Nemzetgazdasági jelentőségére való tekintettel a kormány úgy döntött, hogy Orbán Viktor miniszterelnök vezetésével kormánybizottságot állít fel a paksi atomerőmű telephelyén létesítendő új atomerőművi blokkra (blokkokra) vonatkozó beruházással kapcsolatos stratégiai döntések előkészítésére. A bizottság további két tagja Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter és Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter.

Szerző(k):
Economx
04.
23.
20:45

És mitől lesz itt növekedés? (Jegyzet)

Megszületett a nagy mű: a magyar kormány benyújtotta és nyilvánosságra is hozta a minden piaci szereplő által már régóta félt és várt 2012-es konvergenciaprogramot. A programon látszik, hogy komoly kreatív energiákat mozgósított a kormányzat, hogy a kifutó ágazati különadókat gyakorlatilag ugyanazoktól a szereplőktől újra beszedje, a nem megszorításokat most már a lakosság egészére kénytelen terhelni. A kérdés azonban továbbra is megmaradt: mitől lesz itt növekedés?

Szerző(k):
Domokos László