BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

mateusz_morawiecki

03.
15.
12:18

Orbán: "nem lesz Európa az európaiaké, egy liberális európai birodalomban"

Megtartotta ünnepi március 15-i beszédét a magyar miniszterelnök, amelyben kiállt Lengyelország mellett, lázálomnak nevezte az Európai Egyesült Államok ötletét, szerint az unió élére új vezetők kellenek, az államszövetséget pedig liberális birodalomnak titulálta. A migrációkérdését csak néhány mondat erejéig érintette, a közelgő EP-választásokra is csak röviden tért ki. Cserébe beszélt Közép-Európa felemelkedéséről. Az amerikai nagykövet még Orbán beszéde előtt távozott az ünnepségről.

Szerző(k):
Szabó Dániel