A kötelező orvoskamarai tagság megszüntetéséről dönthetnek a Parlamentben
Kivételes eljárásban tárgyalja és fogadhatja el az Országgyűlés kedden a kötelező orvosi kamarai tagság megszüntetéséről szóló kormányzati törvényjavaslatot.
A kötelező orvoskamarai tagság megszüntetéséről dönthetnek a Parlamentben
Kivételes eljárásban tárgyalja és fogadhatja el az Országgyűlés kedden a kötelező orvosi kamarai tagság megszüntetéséről szóló kormányzati törvényjavaslatot.
MOK: egy ítélet született, ezért cselekedni kell
A kormány hazugságok alapján indított durva támadást a Magyar Orvosi Kamara ellen, mondta egy rendkívüli sajtótájékoztatón Kincses Gyula a MOK elnöke. Kiemelte: minden legális, jogorvoslati lehetőséget kihasználnak, hitelrontásért pedig pert fognak kezdeményezni a Belügyminisztérium ellen.
Sürgős tárgyalást vár a Belügyminisztérium az Országgyűléstől az új egészségügyi törvény miatt
A Belügyminisztérium az új ügyeleti rendszer védelmében törvényjavaslatot nyújtott be és sürgős tárgyalásra kérte az Országgyúlést az egészségügyi törvény módosításáról.
A MOK cáfolja, hogy fenyegetné az orvosokat
A Magyar Orvosi Kamara a szombati rendkívüli kormányinfóra reagálva közölte: nem indítanak etikai eljárást az ügyeleti szerződések aláírása miatt. Vagyis ezzel cáfolják a kormány szombaton elhangzott vádjait. A magyar orvosok jelenlegi nyomásgyakorló akciójában minden kollégájuk önkéntesen vesz részt.
Baj van a rendelőkben: februárban újabb 14 praxis lett üres
Az Országos Kórházi Főigazgatóság adatai szerint februárban 835 praxis volt üres Magyarországon. Egy zuglói orvos pedig már most közölte a betegeivel, hogy április 30-án rendel utoljára.