Pozíciót vesztettek az országos kollegiális vezetők
Egyetlen kollegiális vezető sem hosszabbította meg a Magyar Orvosi Kamarai tagságát, tájékoztatta Kincses Gyula, a MOK elnöke Jenezi Zoltánt országos kórházfőigazgatót egy levélben.
Pozíciót vesztettek az országos kollegiális vezetők
Egyetlen kollegiális vezető sem hosszabbította meg a Magyar Orvosi Kamarai tagságát, tájékoztatta Kincses Gyula, a MOK elnöke Jenezi Zoltánt országos kórházfőigazgatót egy levélben.
Megvan a végleges szám, jellemzően a fiatal orvosok döntöttek a kamarai tagság mellett
A Magyar Orvosi Kamara összesített adatai szerint 33 911-en rendelkeznek regisztrált kamarai tagsággal, egyébként az aktív orvosok száma 40 ezer körül van. Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár szerint indifferens, hogy hányan maradtak kamarai tagok.
Mérföldkő: 33 ezren nyilatkoztak, hogy az orvosi kamarában maradnak
A Magyar Orvosi Kamara tagjainak kétharmada nyilatkozott arról április 1-jén éjfélig, hogy továbbra is tagok akarnak maradni, jelentett be Kincses Gyula, a MOK elnöke. Semjén Zsolt február elején nyújtott be törvényjavaslatot, hogy az orvosok akkor is végezhetnek egészségügyi tevékenységet, ha nem tagjai a kamarának.
Nem maradhat országos és kollegiális vezető, aki nem lépett be a kamarába
A pontos számokat, hogy hányan maradtak a Magyar Orvosi Kamara (MOK) tagjai délután árulja el Kincses Gyula, a kamara elnöke.
Összezártak az orvosok: már 25 ezren megerősítették kamarai tagságukat
A Magyar Orvosi Kamarának (MOK) körülbelül 40 ezer aktív tagja, körülbelül 30 ezren dolgoznak a közellátásban. Takács Péter a napokban azt mondta: egy jó köztestületre szükség van, a párbeszéd folytatódik, partnerként tekint a MOK-ra.