Tovább csökkent a magyarok száma Romániában
Több mint 26 ezerrel kevesebb magyart írtak össze tavaly Hargita megyében a 2011-es cenzushoz képest, mégis csaknem egy százalékponttal nőtt a magyarság aránya Románia „legmagyarabb” megyéjében – közölte a román statisztikai intézet a területi bontásban közölt ideiglenes adatokat a tavalyi népszámlálásról.




