Negyedmilliárd forintot kaptak vissza a pénztártagok
A PSZÁF korábbi vizsgálataiban érintett pénztárak és vagyonkezelőik közös döntése nyomán újabb, mintegy 257 millió forint többletköltség került vissza az önkéntes pénztári tagok számlájára befektetéseik kapcsán − közölte a felügyelet. A szervezet még 2010 második felében vizsgálta több nyugdíjpénztár befektetési, vagyonkezelési tevékenységét, a felügyeleti fellépés nyomán négy magánnyugdíjpénztár tavalyig mintegy 5 milliárd forint indokolatlanul felszámított befektetési költséget írt jóvá több százezer volt és jelenlegi pénztártagnak. A vizsgálat megállapította, hogy a befektetési alapokon keresztül megvalósuló befektetések esetén a vagyonkezelői szolgáltatásokért fizetett díjakkal kapcsolatban négy nyugdíjpénztár − az Aegon, Axa, ING és OTP nyugdíjpénztárak − és vagyonkezelőik többször megsértették a jogszabályokat − írta az MTI-Eco. A PSZÁF az érintett pénztáraknak határozatokban írta elő, hogy mutassák ki és fizessék vissza tagjaiknak az indokolatlan közvetett befektetések okozta többletköltségeket, miután azokat érvényesítették vagyonkezelőikkel szemben.