BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

magánnyugdíjpénztár

08.
21.
00:00

Negyedmilliárd forintot kaptak vissza a pénztártagok

A PSZÁF korábbi vizsgálataiban érintett pénztárak és vagyonkezelőik közös döntése nyomán újabb, mintegy 257 millió forint többletköltség került vissza az önkéntes pénztári tagok számlájára befektetéseik kapcsán − közölte a felügyelet. A szervezet még 2010 második felében vizsgálta több nyugdíjpénztár befektetési, vagyonkezelési tevékenységét, a felügyeleti fellépés nyomán négy magánnyugdíjpénztár tavalyig mintegy 5 milliárd forint indokolatlanul felszámított befektetési költséget írt jóvá több százezer volt és jelenlegi pénztártagnak. A vizsgálat megállapította, hogy a befektetési alapokon keresztül megvalósuló befektetések esetén a vagyonkezelői szolgáltatásokért fizetett díjakkal kapcsolatban négy nyugdíjpénztár − az Aegon, Axa, ING és OTP nyugdíjpénztárak − és vagyonkezelőik többször megsértették a jogszabályokat − írta az MTI-Eco. A PSZÁF az érintett pénztáraknak határozatokban írta elő, hogy mutassák ki és fizessék vissza tagjaiknak az indokolatlan közvetett befektetések okozta többletköltségeket, miután azokat érvényesítették vagyonkezelőikkel szemben.

Szerző(k):
Leszák Tamás
08.
16.
10:06

Jó hír a nyugdíjpénztár-tagoknak, milliárdokat kaptak vissza

A PSZÁF korábbi vizsgálataiban érintett pénztárak és vagyonkezelőik közös döntése nyomán újabb, mintegy negyedmilliárd forintnyi többletköltség került vissza az önkéntes pénztári tagok számlájára - közölte a felügyelet. A 2010-ben indult felügyeleti fellépés nyomán négy magánnyugdíjpénztár tavalyig mintegy ötmilliárd forint indokolatlanul felszámított befektetési költséget írt jóvá a pénztártagoknak.

Szerző(k):
Economx