Jó hírt kaptak a leendő nyugdíjasok - minden munkavállalót érint
A cafeteria-változások miatt csökkentek a tagdíjak, ezért egyre nehezebben működnek a nyugdíj- és egészségpénztárak. A hozamok viszont kiválóak, a pénztártagok az idén is jól jártak.
Jó hírt kaptak a leendő nyugdíjasok - minden munkavállalót érint
A cafeteria-változások miatt csökkentek a tagdíjak, ezért egyre nehezebben működnek a nyugdíj- és egészségpénztárak. A hozamok viszont kiválóak, a pénztártagok az idén is jól jártak.
Vallottak a nyugdíjvagyonról - fogynak a milliárdok
A kormány azt állítja, hogy a 2011-ben lényegében államosított magánnyugdíj-vagyonból még több mint 2800 milliárd forint megvan. Valójában a pénzt már adósságcsökkentésre felhasználták, de technikai okokból nyilvántartják még.
Jó hír érkezett a jövő nyugdíjasainak
Kiváló első féléven vannak túl a nyugdíjpénztárak. Aki maradt a magánnyugdíjpénztárban, tovább gyarapíthatta a reálhozamát, az önkéntes pénztárak növekedési és kiegyensúlyozott alapjainak hozamai is legyűrték az inflációt.
Kiderült: most nyeli el az állam, ami maradt a nyugdíjvagyonból
Bár a Nemzeti Eszközgazdálkodási Zrt. csak 1,8 milliárd forintos adózott nyereséget ért el 2018-ban, tulajdonosa, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. nemcsak e profitot vette ki, hanem teljesen megcsapolta az egykori nyugdíjvagyon kezelésére és befektetésére alapított cég csaknem 7,9 milliárdos eredménytartalékát - írja az mfor.hu.
Nyugdíjpénztárak: csak az egyik szemük nevethet
Tíz éve nem volt olyan kiváló negyedévük a nyugdíjpénztáraknak, mint idén az első három hónapban. Mégsem lehetnek maradéktalanul boldogok, a bevételeik visszaestek a cafeteria-változások miatt.