Az LNG-vel Katar lesz a nyerő, hatalmas változások jönnek a világban
Már nem is az USA, hanem Katar számít a legnagyobb játékosnak a szegmensben, ami kétségtelenül felértékelődik az orosz ellátási csatornák átalakulásával.
Az LNG-vel Katar lesz a nyerő, hatalmas változások jönnek a világban
Már nem is az USA, hanem Katar számít a legnagyobb játékosnak a szegmensben, ami kétségtelenül felértékelődik az orosz ellátási csatornák átalakulásával.
Késésben a németek: még mindig nincsenek katari lng-szerződések
Noha a német gazdasági miniszter már lassan fél éve körbeutazta az öböl-menti államokat, hogy az orosz olaj és földgáz kiváltására többek közt cseppfolyós földgázt (lng) szerezzen, Katarban a reményt keltő politikusi megállapodásokat egyelőre nem sikerült a cégeknek tényleges üzletre váltani. A fő ok, hogy a katariak lényegében ugyanazt akarnák, mint az oroszok: hosszú időre szóló szállítási szerződést.
Megérkezett az első LNG gázszállítmány Magyarországra
Megérkezett az első cseppfolyósított földgáz (LNG) szállítmány a horvát import terminálból Magyarországra, így új szállítási móddal és útvonallal bővült a hazai gázellátási lánc, amely jelenleg elsősorban közlekedési célokat szolgál; rövidesen megnyílhat az út az ipari felhasználás előtt is - közölte az Arelgaz Kft. az MTI-vel szerdán.
Az EU már 50 százalékban kiváltotta az orosz gázimportot
Az Európai Unió 50 százalékkal csökkentette az orosz gázexporttól való függőségét, de a megtakarításokat alternatív szállításokkal kell pótolni. A tél pedig így is ellátási zavarokat hozhat, ezért az Európai Bizottság továbbra is fogyasztáscsökkentést kér a tagállamoktól.
Felsmann Balázs: nem katasztrófaturistaként kellene kezelni a gázzal kapcsolatos, Nyugat-Európából érkező bejelentéseket
Még mindig nem vagyunk biztosak abban, hogy teljesen jól értjük, mi is történik a gázzal; hogy mi a helyzet ezzel kapcsolatban Európában, az oroszok fejében és idehaza? Mindenféle fura cikkek is megjelennek például arról, hogy már petróleumot gyűjtenek Németországban, hogy a télen majd legyen mivel világítaniuk, hogy az oroszok közvetlen szomszédságában lévő Lettország viszont fütyül az orosz gázstopra, hogy Finnország kimozogja az orosz áram mellett a gáz hiányát is, és hogy idehaza a tüzépek már rég kifogytak a tűzifából, de elfogyott a hőszivattyú és a valóban fűteni is képes split klíma is. Szóval ezzel a "mennyi gázunk van és télen hogy lesz?" kérdéssel kicsit mintha össze lennénk zavarodva. A helyzet oldása és a magyar gázkereskedelem tisztábban látása érdekében hívtuk a Napi.hu friss podcastjába Felsmann Balázst, a Magyar Energiakereskedők Szövetségének (MEKSz) elnökét.