Magyarország jobban teljesít? - Ideje többet adni a munkavállalóknak
A Liga Szakszervezetek a 2015-ös bértárgyalások mielőbbi megkezdését kezdeményezi - közölte a munkavállalói érdekképviselet hétfőn az MTI-vel.
Magyarország jobban teljesít? - Ideje többet adni a munkavállalóknak
A Liga Szakszervezetek a 2015-ös bértárgyalások mielőbbi megkezdését kezdeményezi - közölte a munkavállalói érdekképviselet hétfőn az MTI-vel.
Komoly béremelést kapnak a közalkalmazottak?
Több munkaadói, vállalkozói szervezet máris megkezdené a 2014-es bértárgyalásokat, míg vannak, akik szerint még korai ezzel foglalkozni. Az egyeztetéseket preferálók a jövőre várható 2,4 százalékos infláció mellett 4,5-5 százalékos béremelést szeretnének, de néhány területen akár 10 százalékkal is nőhetne a fizetés.
Ötszázalékos béremelést akarnak a szakszervezetek
Több munkaadói, vállalkozói szervezet máris megkezdené a 2014-es bértárgyalásokat, míg vannak, akik szerint még korai ezzel foglalkozni. Az egyeztetéseket preferálók a jövőre várható 2,4 százalékos infláció mellett 4,5−5 százalékos béremelést szeretnének, de néhány területen akár 10 százalékkal is nőhetne a fizetés.
Újratárgyalná a Munka törvénykönyvét a Liga
A 2014-es bértárgyalások mielőbbi megkezdését sürgeti a Liga Szakszervezetek, emellett szeretnék ősszel újratárgyalni a Munka törvénykönyve több pontját is, mivel bebizonyosodott, hogy a foglalkoztatást nem bővíti, ellenben növeli a munkavállalók kiszolgáltatottságát − jelentette be pénteken Gaskó István, a konföderáció elnöke. Ezen túlmenően szeretnék elérni, hogy a kormány módosítson a sztrájktörvényen, illetve elégedetlenek a társadalmi párbeszéd jelenlegi fórumaival is, ezért javaslatot tesznek Munkaügyi Tanács néven egy verseny- és közszférás egyeztetési fórum létrehozására. A Liga javaslata szerint az idei reálbér-növekedés után jövőre érezhető emelkedést szeretnének elérni. Javaslatuk szerint a minimálbért és a garantált bérminimumot egyaránt 5,5 százalékkal kellene emelni − előbbi így bruttó 103 390, utóbbi 120 270 forintra emelkedne −, továbbá 4,5 százalékos országos bérajánlásról szóló megállapodást szorgalmaznak.
Mi lesz a bérekkel? Aláírták a megállapodást
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek vezetőivel aláírta hétfőn a 2013. évi bérajánlásról szóló megállapodást.