BUX 139138.00 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
header

légiipar

12.
22.
00:00

Minden légitársaságnak fizetnie kell a szennyezésért

Az Európai Bíróság helytadott az uniós rendelkezéseknek és engedélyezte a légitársaságok bevonását az emissziós kvótákkal való kereskedelembe. Az EU-törvények értelmében 2012. január elsejétől az Európai Unióba vagy onnan járatokat indító összes légitársaságnak részt kell vennie az emissziós kereskedelemben. A törvényt amerikai és kanadai légitársaságok bíróságon támadták meg. A luxembourgi döntés szerint az uniós törvény nem sérti sem az egyes országok szuverenitását, sem pedig a \"nyitott égbolt\" (Open-Skies) egyezmény elvét. Az uniós rendelkezés nem diszkriminatív, mivel minden légitársaságot egyaránt érint.

Szerző(k):
MTI-Eco