Ezreket rúg ki a Panasonic
Hétezer alkalmazottját bocsájtja el a Panasonic.
Ezreket rúg ki a Panasonic
Hétezer alkalmazottját bocsájtja el a Panasonic.
Hatalmas leépítés jön a Siemensnél
Világszerte dolgozói négy százalékától, 15 ezer főtől válik meg a Siemens a 2014-es üzleti év végéig − jelentette be a vállalat. Az elbocsátásokkal próbálja a német ipari óriás visszanyerni profitabilitását a nagy riválisaival, a General Electrickel és ABB-vel folytatott versenyben. Az elbocsátásokról a Siemens szóvivője annyit árult el, hogy annak harmadára Németországban kerül sor, ezen belül kétezer embertől az ipari gépekkel foglalkozó szegmensben, 1400-tól az energia és infrastruktúra üzletágban, kétszáztól pedig a vállalati adminisztrációban vállnak meg.
Brutális leépítésbe kezd a Siemens
Megválik 15 ezer dolgozójától a Siemens 2014-ben, és minden harmadik elbocsátás németországi munkahelyet fog érinteni. A vállalat bejelentése szerint 6 milliárd eurót akarnak megtakarítani ezzel a lépéssel.
Jelentős lefaragásba kezd a Raiffeisen
Évi 400-450 millió euróval mérsékelné kiadásait a Raiffeisen Bank International 2016 végéig. Amennyiben ezt a pénzintézet valóban végrehajtja, az 12-14 százalékos lefaragást jelent, ráadásul a tavalyi eredménnyel számolva 50 százalékkal növelheti profitját a bank. Természetesen a költségcsökkentésben számolnak elbocsátásokkal, de az még nem nyilvános, hogy ez hány embert érinthet a június végi adatok szerint 58 831 főt foglalkoztató vállalatcsoportnál. A személyi, ezen belül az adminisztratív költségek visszavágása mellett különös gondot fordítanak az irodai és az it-kiadásokra is. A költségcsökkentés mellett a bank újraértékelné termékkínálatát és értékesítési hálózatát. További részleteket a novemberi gyorsjelentésben közöl a társaság, így egyelőre az sem tudható, hogy a felvázolt intézkedésekkel elkerülhető lesz-e a tőkeemelés, amitől már régóta tartanak a részvényesek. A bank pár napja még azt közölte, hogy felülvizsgálta a kötelező céltartalékra vonatkozó előrejelzését, és ennek alapján az 1009 millió eurós szint helyett inkább 1100 és 1200 millió eurót vár a bank.
Leépít Magyarországon az E.On
Ötven embert bocsát el nyíregyházi és debreceni erőművéből az E.On Hungária Zrt. - írta szombati számában a Kelet-Magyarország.