BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

lapszemle

12.
28.
10:23

Egyre nagyobb gáz van: taktikáznak a magyarok, szorul a hurok Európában

Miközben az EU 2027-ig fokozatosan kivezeti az orosz gázt a piacáról, Magyarország Európa elosztó központjává válik. Ezt pedig Brüsszelből egyre kevésbé tudják befolyásolni – fogalmazza meg új elemzésében a német sajtó, ahol energiaszakértők rámutatnak: az orosz földgáz márpedig nem fog eltűnni, csak kevésbé lesz látható, és drágább, trükkösebb jogi útvonalakon érkezhet.

Szerző(k):
T. K.
12.
28.
08:18

Húszmilliós szint fölött élnek: fájó az összevetés

Megint lehet egy kicsit a zsebekben turkálni, legalábbis a németeknél, ahol kijöttek az éves adatok az átlagos jövedelmi viszonyokról. Fő nyugati partnerünknél a középosztálybeliek 2025-ben közel húszmillió forintból boldogulhattak, de a nők hátránya még mindig jelentős. Az is kiszivárgott, odaát mennyit lehet keresni a Magyarországon is jelenlévő nagyvállalatoknál.

Szerző(k):
Thurzó Katalin
12.
21.
06:25

Hideg zuhany az ünnepekre: oda a jólét, a „perverz” megszorításokat pedig mind elszenvedjük

Belekényszerítené a gazdagokat az arányos közteherviselésbe, míg mindenki számára fájdalmas, „perverz” megszorításokat sürget adóemeléssel, a nyugdíjak leszorításával, fizetős egészségüggyel az Európai Stabilitási Mechanizmus szakértője, aki az elkövetkező évtizedre sötét időket jósol a németeknél – a jóléti viszonyok összeomlása fő nyugati partnerünknél a magyar gazdaságot is magával ránthatja.

Szerző(k):
Thurzó Katalin