BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
11.
23.
17:14

Tízmilliárdos pofonok elől térne ki Bige László

Továbbra is lóg a levegőben a Nitrogénművekre kiszabott több mint 11 milliárd forintos GVH-bírság, miközben a Bige László nagyvállalkozó érdekeltségébe tartozó cégcsoport most az ennél is nagyobb, 12-14 milliárd forintra becsült szén-dioxid kvóta adót kerülné meg egy új beruházással. Az az állítás viszont nem helytálló, miszerint ez az adónem a műtrágya-nagyhatalomra lenne szabva, miután mintegy negyven nagyvállalat érintett, köztük cement, olajfinomító, acélgyártó, üveggyártó, vegyipari, fémipari ágazatok képviselői.

Szerző(k):
Gyöngyösi Balázs