Kutyája van? - Januártól ezért már büntetnek
A már 2012. augusztus elsején életbe lépett állatvédelmi törvény jelentősen szigorított egyes állattartási szabályokon, illetve megemelte az állatvédelmi bírság összegét. Ez a kormányrendelet kimondja azt is, hogy 2016-tól az ebeket nem szabad tartósan láncra verni.




