Beindul a bírósági gőzhenger, vége a csigalassúsággal folyó pereknek
A járványhelyzetben bevezetett szervezeti reform nem vált be, a Kúria tehermentesítése érdekében heteken belül bevonják a Fővárosi Ítélőtáblát a közigazgatási ítélkezésbe. Így visszaáll a 2020. április 1. előttihez hasonló szervezeti-hatásköri struktúra, amivel felgyorsulhat az adó- és más közigazgatási perek lefolyása. Az új rendszerben a Kúriának újra felülvizsgálati hatásköre lesz a kétfokú közigazgatási perekben.



