CEU-ügy - lép az USA külügyminisztériuma
Az amerikai külügy megbízottakat küld Budapestre a CEU-ügy miatt.
CEU-ügy - lép az USA külügyminisztériuma
Az amerikai külügy megbízottakat küld Budapestre a CEU-ügy miatt.
Megerősítették: Szabó lesz az új nagykövet
Szabó Lászlót, a külgazdasági és külügyminisztérium miniszterhelyettesét jelölik új washingtoni nagykövetnek Szemerkényi Réka visszahívása után - erősítette meg az InfoRádió kérdésére a külgazdasági és külügyminiszter.
Vasúti és közúti fejlesztés indul az osztrák-magyar határon
Határon átnyúló osztrák-magyar vasúthálózati és közúti infrastruktúrafejlesztésről szóló koncepciót mutatottak be a burgenlandi Pándorfaluban (Parndorf).
Felpörgött a külügy új cége
Már 124 millió forintot költöttek el a külügyi dolgozók képzésére a minisztérium által létrehozott cégnél. Két éve még csak hét alkalmazottja volt a most már 44 embernek foglalkoztató KKM Oktatási és Rekreációs Kft-nek, amely a Balassi Intézet feladatainak és dolgozóinak nagy részét is átvette.
Kemény kritikát kaptak Orbánék Amerikából - itt a jelentés
A szabadságjogok, köztük a szólásszabadság és a gyülekezési jog visszaszorulását állapította meg az amerikai külügyminisztérium pénteken nyilvánosságra hozott szokásos évi emberi jogi jelentésében.