BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

külkereskedelem

05.
24.
07:47

Özönlik a kínai áru Magyarországra

Több mint tíz százalékkal nőtt az utóbbi időben az unión kívülről Magyarországra érkező áruk értéke. Az emelkedés két ok miatt is kedvező: egyrészt az uniós vám húsz százaléka az ügyintéző tagállamnál marad, másfelől az itt vámkezelt termékek nem kerülhetnek később a magyarországi feketepiacra - mondta a Magyar Időknek Molnár Tamás, a nemzetgazdasági tárca helyettes államtitkára.

Szerző(k):
Domokos László