Tovább nőtt a külföldön tanuló magyar egyetemisták száma
Tovább nőtt a külföldön tanuló magyar egyetemisták száma
Tart a hajsza a legjobb albérletekért
A főiskolások, egyetemisták tradicionálisan a nyár végén pezsdítik fel a bérleti piacot, ami az Otthon Centrum (OC) tapasztalatai szerint idén is érezhető volt. Az albérlet-keresési roham egyelőre kitart, az érdeklődés a hónap végéig élénk maradhat, de a kínálatból lassan elfogynak az igazán jó adottságokkal rendelkező lakások − állítja az OC. Évek óta változatlan trend, hogy a főiskolások, egyetemisták többedmagukkal keresnek nagyobb, 3-4 szobás albérleteket, mivel így több részre tudják osztani a havi fix, illetve a rezsiköltségeket. Az egyéves bérleti időszak általában jellemző az egyetemista bérlőkre, ami kellő biztonságot nyújt a tulajdonosnak, hogy ne kelljen az iskolai év közben új bérlőket keresnie, illetve a lakóközösségek is újraszerveződhetnek a következő tanévre. A diákok általában a bútorozott, gépesített albérleteket keresik, amivel a lakástulajdonosok is tisztában vannak, így az egyetemek mellett elhelyezkedő kiadó lakások általában felszerelten kerülnek a piacra. Az egyetemisták Budapesten szobánként 35, vidéken 26 ezer forintot hajlandóak átlagosan fizetni.
Tart a hajsza a legjobb albérletekért
Az egyetemisták jellemzően a 2-4 szobás albérleteket keresik, amiért Budapesten szobánként 35, vidéken 26 ezer forintot hajlandóak átlagosan fizetni - derül ki az Otthon Centrum (OC) legújabb felméréséből, amely szerint a bőséges kínálat dacára a legjobb lakások már bérlőre találtak. Az albérleti díjak idén nem emelkedtek jelentősen.
Gyengébb Sziget után is nyereséges lehet a szervező
A Sziget veszteségeit ellensúlyozhatja a Volt és a Balaton Sound pozitív eredménye, így idén is nyereséges működésre számít Gerendai Károly, a szervező társaság vezetője.
Tovább menekülnek a külföldiek Magyarországról
Nem változtak érdemben a lakosság befektetési preferenciái júniusban sem, továbbra is elsősorban befektetési jegyekbe és állampapírba áramlik a megtakarítás, tőzsdézni viszont nem kezdtek tömegesen a háztartások. A megtakarítási piacon bő százmilliárd forintnyi friss lakossági pénz jelent meg, így újabb történelmi csúcsra emelkedett a teljes állomány.