BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

közvilágítás

03.
24.
23:59

Az EBRD alapja megvette a magyar Enront

A NAPI Gazdaság információi szerint az EBRD befektetési alapja, a Dexia megvette az Enron Energetikai Szolgáltató Rt.-t, amelyben az utóbbi időben már csupán a világítástechnikai divízió működött. Az ügylet napokkal az Enron-csőd bejelentése után létrejött és az új tulajdonos már akkor a KPMG-re cserélte az Andersent a könyvvizsgálói poszton. A befektetési alap 71 millió eurójának elköltésével a régió közvilágításának korszerűsítésében, illetve társaságok energiafelhasználásának ésszerűsítésében kíván részt venni.

Szerző(k):
Regős Zsuzsa
02.
04.
23:59

Már csak a közvilágításról van vita a fővárosban

A forrásmegosztási vitában már csak a közvilágítás ügyében nincs megegyezés a fővárost irányító SZDSZ és MSZP-frakciók között - tudtuk meg. A szocialisták csak abban az esetben szavazzák meg az előző évinél 4,5 százalékkal nagyobb, összesen 158 milliárd forint elosztásáról szóló előterjesztést, ha a közvilágítást továbbra is a főváros finanszírozza. A már rendezett vitás kérdésekben többnyire az MSZP akarata érvényesült.

Szerző(k):
Baka Zoltán