Bajos volt a pesti közvilágítás
A főváros közvilágításának első gázlángjai 166 éve lobbantak fel.
Bajos volt a pesti közvilágítás
A főváros közvilágításának első gázlángjai 166 éve lobbantak fel.
Az EBRD alapja megvette a magyar Enront
A NAPI Gazdaság információi szerint az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) befektetési alapja, a Dexia megvette a csődbe ment amerikai Enron magyar cégét, az Enron Energetikai Szolgáltató Rt.-t. A nevét most EETEK Világítástechnikai Rt.-re változtató cégből az utóbbi időben már csupán a világítástechnikai divízió működött.
Az EBRD alapja megvette a magyar Enront
A NAPI Gazdaság információi szerint az EBRD befektetési alapja, a Dexia megvette az Enron Energetikai Szolgáltató Rt.-t, amelyben az utóbbi időben már csupán a világítástechnikai divízió működött. Az ügylet napokkal az Enron-csőd bejelentése után létrejött és az új tulajdonos már akkor a KPMG-re cserélte az Andersent a könyvvizsgálói poszton. A befektetési alap 71 millió eurójának elköltésével a régió közvilágításának korszerűsítésében, illetve társaságok energiafelhasználásának ésszerűsítésében kíván részt venni.
Már csak a közvilágításról van vita a fővárosban
A forrásmegosztási vitában már csak a közvilágítás ügyében nincs megegyezés a fővárost irányító SZDSZ és MSZP-frakciók között - tudtuk meg. A szocialisták csak abban az esetben szavazzák meg az előző évinél 4,5 százalékkal nagyobb, összesen 158 milliárd forint elosztásáról szóló előterjesztést, ha a közvilágítást továbbra is a főváros finanszírozza. A már rendezett vitás kérdésekben többnyire az MSZP akarata érvényesült.