Számlák miatt büntették az áram- és gázszolgáltatókat
A bírságokat azért kapták a közműcégek, mert a számláik formátuma nem volt rezsicsökkentés-kompatibilis.
Számlák miatt büntették az áram- és gázszolgáltatókat
A bírságokat azért kapták a közműcégek, mert a számláik formátuma nem volt rezsicsökkentés-kompatibilis.
Magas lehet a szeptemberi gázszámla
Ha nem is váratlanul, de hirtelen és jelentősen csökkent a hőmérséklet Magyarországon, így várhatóan egyre több, az elmúlt napokban még kitartó fogyasztó kezd el fűteni. A háztartások többnyire az utolsó pillanatra halasztják a fűtés indítását, amiben a hőmérséklet és hőérzet mellett egyéb tényezőknek is van szerepe, például a szolgáltatás árának megítélése is befolyásolja a döntést. A hazai földgázhálózat forgalmában a nyári fogyasztási adatokhoz képest egyelőre csak visszafogott bővülés érzékelhető az FGSZ Földgázszállító Zrt. múlt heti adatai szerint. A tapasztalatok alapján akkor nő meg számottevően a fűtési célú gázfelhasználás, amikor néhány egymást követő napon 16 Celsius-fok alá esik a napi középhőmérséklet.
Brutális lesz a szeptemberi gázszámla
Ha nem is váratlanul, de hirtelen jelentősen csökkent a hőmérséklet Magyarországon, így várhatóan egyre több, az elmúlt napokban még kitartó fogyasztó kezd el fűteni. A háztartások többnyire az utolsó pillanatra halasztják a fűtés indítását, amiben a hőmérséklet és hőérzet mellett egyéb tényezőknek is van szerepe, például a szolgáltatás árának megítélése is befolyásolja a döntést.
Sztrájkra készülnek az áramszolgáltatónál
Nem tudott megegyezni dolgozói béremeléséről az EDF-Démász és a szakszervezet, ezért sztrájkra készül az érdekképviselet, közben zajlik a kétszáz fős létszámcsökkentés is az áramszolgáltatónál - írta szerdai számában a Délmagyarország.
Számla miatt bírságolt szolgáltatókat a fogyasztóvédelem
Csongrád megyében két energiaszolgáltatót bírságoltak meg hibás számlakép miatt az ellenőrök - mondta a megyei kormányhivatal fogyasztóvédelmi felügyeletének vezető főtanácsosa.