Az útépítés húzza az építőipart
Februárban az építőipar termelése mind kiigazítatlan adatok szerint, mind munkanaptényezővel kiigazítva 28,3 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál. Mindkét építményfőcsoport termelése emelkedett: az épületeké 21,3, az egyéb építményeké 39,2 százalékkal - közölte a KSH, megjegyezve, hogy az eredményekhez a februári kedvező időjárás is hozzájárult. A szerződésállomány nem sok jót ígér a magasépítőknek.




