BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

közmű

04.
16.
09:00

Az útépítés húzza az építőipart

Februárban az építőipar termelése mind kiigazítatlan adatok szerint, mind munkanaptényezővel kiigazítva 28,3 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál. Mindkét építményfőcsoport termelése emelkedett: az épületeké 21,3, az egyéb építményeké 39,2 százalékkal - közölte a KSH, megjegyezve, hogy az eredményekhez a februári kedvező időjárás is hozzájárult. A szerződésállomány nem sok jót ígér a magasépítőknek.

Szerző(k):
Economx