BUX 139772.70 0,11 %
OTP 45860 -0,24 %
header

közgyűlés

04.
25.
23:59

Rendkívüli közgyűlés – kivezetnék a Globust

Május végére újabb, ezúttal rendkívüli közgyűlést hívott össze a Globus igazgatósága, amelynek napirendi pontjai között szerepel a társaság részvényeinek tőzsdei kivezetése is. A részvényesi találkozón új igazgatóságot és felügyelőbizottságot is választanak, valamint új könyvvizsgálóról is döntenek a résztvevők. Személyi kérdések ugyan szerepelnek a holnap tartandó közgyűlés napirendi pontjai között is, de elképzelhető, hogy az igazgatóság nem szeretné ezzel megzavarni a jelenleg is tartó, május elejéig nyitva lévő 460 forintos nyilvános vételi ajánlatot. A tőzsdei kivezetés felvetése nem lehet meglepetés a részvényesek számára. A Globusra ajánlatot tevő CECAB-csoport korábban már jelezte, hogy nem célja a részvények tőzsdén tartása.

Szerző(k):
Lovas-Romváry András
03.
27.
23:59

Rendkívüli közgyűlésre készülhet a Malév

Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. (ÁPV Rt.) közleménye szerint az igazgatóság tegnapi ülésén tájékoztatót hallgatott meg a Malév Rt. idei első félévi pénzügyi helyzetéről és a társasággal kapcsolatban lefolytatott vizsgálatokról. Az igazgatóság tudomásul vette, hogy az ÁPV Rt. vezérigazgatója kezdeményezte a légitársaság rendkívüli közgyűlésének összehívását, amelyen - többek között - személyi kérdésekben is döntenek majd. Az igazgatóság kialakította álláspontját a légitársaság vezetésével és irányításával kapcsolatosan, s megfontolásra javasolja a Malév Rt. igazgatóságának a vezérigazgató felmentését. Ugyanakkor gondoskodni kell az első számú vezető ideiglenes helyettesítéséről. Az ÁPV Rt. szerint a Malév Rt. igazgatóságának általános felelőssége nem állapítható meg egyértelműen. Ám megfontolásra javasolja, hogy az igazgatóság tagjai mondjanak le mandátumukról, ugyanakkor feladatkörük ellátására kéri őket a rendkívüli közgyűlésig.

Szerző(k):
Bubrik Gáspár
12.
10.
23:59

Tizenkét százalékos osztalékjavaslat az Egisnél

Január 15-re hívta össze évi rendes közgyűlését az Egis Gyógyszergyár Rt. igazgatósága. A társaság üzleti éve - a BÉT-en szereplő többi társaságtól eltérően - októbertől szeptemberig tart, ennek megfelelően az éves közgyűlést is három hónappal korábban tartják. Az igazgatóság részvényenként 120 forint osztalék kifizetését javasolja, ami megfelel az előző évek mértékének (a 2002. januári közgyűlés csonka, kilenc hónapos év után 90 forintot hagyott jóvá). A napirenden a tavalyi mérlegek jóváhagyása mellett igazgatósági tag és könyvvizsgáló választása és alapszabály-módosítás szerepel. A társaság a 2001/2002-es évben 55,257 milliárd forint árbevétel mellett 6,702 milliárd forint auditált, nem konszolidált adózás előtti eredményt ért el. A nyereség a gyorsjelentésben közölttől mintegy 200 millió forinttal marad el. (NAPI)

Szerző(k):
Molnár Gergely