A kötelező oltást már jóváhagyta a francia alkotmánybíróság, Magyarországon is él a szabály
Hiába tartanak lassan egy hónapja a tüntetések, a francia alkotmánybíróság csütörtöki állásfoglalása szerint kötelezővé lehet tenni az egészségügyi dolgozók számára a koronavírus elleni védőoltást. A védettségi igazolványhoz is lehet kötni a szolgáltatások hozzáférhetőségét. Magyarországon már mind a kettőre volt példa.

