BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

korrupció

09.
02.
16:59

Vizsgálóbizottsággal derítenék ki, kik húztak hasznot a Microsoft-beszerzésekből

Az "egyes kormányzati szoftverlicenc beszerzések körülményeinek tisztázására, valamint az ezekkel kapcsolatos korrupció feltárását szolgáló vizsgálóbizottság" létrehozását kezdeményezik ellenzéki képviselők, az erről szóló javaslatot hétfőn nyújtották be a parlamentben. A Microsoft a magyarországi ügyletei miatt milliárdos bírságot fizet az USA-ban.

Szerző(k):
Domokos Erika
08.
30.
11:16

Microsoft-botrány: faramuci helyzetben Polt Péter hivatala

Nem csak a rendőrség, az ügyészség is érintett a Microsoft-botrányban, 2013-2014-ben 237 millióért vásároltak szoftverlicenceket. Sőt az Igazságügyi Minisztérium is, bár sokkal kisebb összegben. E két év öt legnagyobb beszerzése közül háromról jelentettek szabálytalanságokat az amerikai hatóságok a beszerzések teljes listája alapján, amelyet a KEF adott ki a hvg.hu-nak.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss